ברוכים הבאים
לתכנית ההכשרה
לטיפול באילמות סלקטיבית

עם רות פרדניק – פסיכולוגית מומחית מנהלת המרכז 
וסיון קראוס – פסיכותרפיסטית בכירה במרכז לא”ס

זאת ההזדמנות שלך לרכוש דרך טיפולית ייחודית ויעילה לעבודה עם ילדים הסובלים מאילמות סלקטיבית. ללמוד ישירות מהפסיכולוגית רות פרדניק, חלוצה בתחום הטיפול באילמות סלקטיבית, והפסיכותרפיסטית סיון קראוס, מטפלת ותיקה ומדריכה במרכז לאילמות סלקטיבית, מטפלת קוגניטיבית התנהגותית לילדים ונוער, בוגרת תוכנית שוורץ באוניברסיטה העברית בירושלים. סיון מלווה אנשי חינוך והורים לילדים המתמודדים עם קשיים רגשיים ואילמות סלקטיבית. יחד הן יפגשו אתכם אונליין, פעם בשבוע במשך 10 שבועות, להעמיק בתיאוריה ואבחון תוך התמקדות בגורמים ובתכונותיה של האילמות סלקטיבית.

נעמיק בטיפול מבוסס הראיות, היעיל ביותר, לשיפור התקשורת החברתית והמילולית של המטופל. נלמד כיצד מורים והורים יכולים להיות סוכני שינוי משמעותיים בעבודה משותפת עם המטפל. נציג שלושה פרוטוקולים שנוסו, נבדקו ונמצאו יעילים בהתגברות על אילמות סלקטיבית. נלמד טכניקות ומיומנויות מתוך רגישות עמוקה לצורכיהם של ילדים ובני נוער רגישים ומקסימים. כל מפגש יכלול שאלות ותשובות ויעניק לכם שפע של חומרי בונוס. כל המפגשים מוקלטים ויישלחו אליכם, כך שתוכלו להשלים בקלות במקרה הצורך. אם מעניין אתכם להיפתח לעולם המרתק של אילמות סלקטיבית ולהיכנס לנישה טיפולית מרגשת- מוזמנים להצטרף אלינו.

10 מפגשים חיים

מפגש אחד לשבוע – במשך כחודשיים וחצי. המפגשים יהיו זמינים לצפייה מאוחרת למקרה שפספסת.

שאלות ותשובות

כל הרצאה חיה תלווה בהשתתפות פעילה של המשתתפים.

תעודת הסמכה

תעודה עם סיום הקורס + תעודה מעשית לאחר סיום 2 טיפולים בהשגחה וליווי המרכז שלנו.

מתיאוריה למעשה!

לאחר הקורס אפשרות להמשך עבודה עם ליווי.

רות פרדניק - פסיכולוגית מומחית לאילמות סלקטיבית

חלוצה עולמית בתחום האילמות הסלקטיבית – יוזמת ומנהלת מרפאות טיפול, תכניות להכשרת מטפלים, פרסומים ומחקרים ומרצה ברחבי העולם. זו ההזדמנות שלך ללמוד ישירות ממנה – ולצבור מיומנויות וידע שיתנו לך את הכלים לטיפול בילדים ובני נוער הסובלים מאילמות סלקטיבית.

“במשך שנות עבודתי כפסיכולוגית, זכיתי להיפגש ולטפל באלפי ילדים ובני נוער, לנהל וליזום מרכזי טיפול, להוציא מחקרים וספרים ולאמן מטפלים והורים ברחבי העולם.

אני מציעה לך הזדמנות להתמחות באילמות סלקטיבית – בדיוק כפי שאני עשיתי לפני 30 שנה, דבר שהפך להיות ייעוד חיי והסיפוק הכי גדול שיש. אם אתה חושב שיש לך יכולת ועניין בתחום זה, וברצונך להתמקצע ולהתמחות, קורס זה יוביל אותך בדרכך לקבל כיוון מקצועי חיוני, נחוץ ונפלא “.

המחזור המתחיל ב-18/1/2022 נפתח להרשמה

יום ג 20.30-22.00, 10 מפגשים חיים בקצב של מפגש בשבוע – למשך כחודשיים וחצי. המפגשים יוקלטו לצפייה מאוחרת יותר, למקרה שתאלצו לפספס את אחד המפגשים.

מחיר הרשמה מוקדמת הינו 1,000 ש”ח

מודולים:

10 מפגשים חיים ואינטרקטיביים עם הפסיכולוגית רות פרדניק והפסיכותרפיסטית סיון קראוס:

1

מבוא; אילמות סלקטיבית- מאפיינים, סימפטומים, אטיולוגיה ואבחנה.

2

כיצד אילמות סלקטיבית מתפתחת; ביישנות וחרדה, קומורבידיות.

3

טיפול!!! עיקרי הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי ודינאמי לאילמות סלקטיבית.

4

חשיפה הדרגתית- הרחבת אזור הנוחות של הילד.

5

טיפול בבית ובמסגרת החינוכית- פרוטוקול טיפול 1.

6

עבודה עם המורה, התערבות והדרכה.

7

עבודה עם ההורים, התערבות והדרכה.

8

טיפול בבני נוער ומבוגרים עם אילמות סלקטיבית: פרוטוקול טיפול 1, טכניקות קוגנטיביות התנהגותיות.

9

טיפול בבני נוער ומבוגרים עם אילמות סלקטיבית: פרוטוקול טיפול 2- כלים טיפוליים;  CBT, ACT, וטכניקות הרפיה.

10

מטרות טיפוליות; טכנולוגיה ככלי עזר. טיפול בא”ס בקליניקה- פרוטוקול 3. סקירת ספרות.

לסיכום, זה מה שתקבל/י עם הרשמתך לקורס:

"הדבר המשמח ביותר בעולם הוא לראות ילדים נפתחים אט אט, צעד צעד, בשקט ובטחון. ניצנים עדינים, פורשים את עלי כותרתם ומשתפים את מתנתם עם העולם ".

טופס יצירת קשר

רשמ/י את שמך וכתובת הדוא”ל שלך יחד עם הודעה קצרה. ניתן ליצור קשר גם דרך הודעת ווטסאפ או דרך דף הפייסבוק.

"רות היתה לא רק מנטורית מדהימה ומקור השראה במשך הזמן בו עבדנו יחד, היא גם עזרה לפתח אצלי ביטחון, מה שכמובן הוביל להצלחה גדולה בטיפול. תודה מקרב לב."
עליזה
"אני מרגישה שבכל טיפול יש רגע קסום שבו מתרחש נס וזה לגמרי גדול ממני. קשה לתאר את ההתרגשות בכל פעם מחדש לראות את המטופלים המתוקים מדברים, משתתפים, צוחקים וצועקים. אני אסירת תודה על ההזדמנות לעבוד עם רות בדרך הטיפולית המיוחדת שלה ולעזור לילדים לשנות את מסלול חייהם. הגישה של רות, יחד עם היצירתיות והאופן בו היא מדריכה מטפלים הורים ואנשי צוות, מעוררת השראה ומהווה עבורי מודל."
סיוון
"סיימתי זה עתה לנהל תוכנית טיפול לילד מקסים בן 5, בהדרכתה המדהימה של ד"ר רות פרדניק מהמרכז לטיפול באילמות סלקטיבית. ילד זה לא דיבר כלל בגן שלו (למרות שיכולותיו הקוגניטיביות וכישוריו המילוליים הם מעל הממוצע). הייתה זו חוויה יוצאת דופן לעזור לו להרחיב בהדרגה את מעגל התקשורת שלו, תחילה איתי בביתו, לאחר מכן בחדר נפרד איתי בגן, ולבסוף לכל הילדים והצוות. בולט מאוד איך שהילד שמח שהוא יכול כעת לתקשר מילולית וליהנות ולהשתתף בכל הפעילויות בגן שלו. הוריו נרגשים והרבה יותר רגועים. הצוות נדהם מהשינוי הקסום. תוצאות אלו אינן קסם. הן תוצאה של שיטה מבוססת הוכחות קליניות, שפותחה על ידי ד"ר פרדניק "
טובה
"הלימודים אצל רות פרדניק פתחו לי עולם קסום של אפשרויות לטיפול בילדים עם אילמות סלקטיבית. רכשתי את הכישורים להיות מטפל יעיל ומעשי, וכבר עבדתי עם ילדים רבים שכעת יכולים לדבר ולתקשר חברתית. כל מקרה ממלא אותי בפליאה בכח האנושי להתגבר על הקשיים ולהתחיל חיים חדשים, וסיפור גדול שאני היא השליחה ליצירת השינוי! "
קרן

© 2019כל הזכויות שמורות לרות פרדניק ולמרכז לאילמות סלקטיבית.

The Selective Mutism therapists' course

Enter your details to move on to the registration page